Dlatego ucieszyłam się na wieść o spotkaniu poświęconemu baśniom hinduskim, wydanym przez Media Rodzina, w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Księga „Sekret życia” w przekładzie Elżbiety Walter, z ilustracjami Marianny Jagody to fantastyczna porcja doznań estetycznych. To książka, od której nie sposób się oderwać. Przyciągająca wzrok barwami, swoją ornamentyką, a przede wszystkim pełna magii prosto z egzotycznych Indii.
Ciekawie o swojej pracy opowiadała artystka, Marianna Jagoda – współtwórczyni „Sekretu życia”:
Artystka w pełni oddaje elementy straszne, śmieszne i te, przedstawiające najpiękniejsze uczucie – miłość. Spotkamy tu złego bramina, przerażające demonice, szakale, duchy, niebezpieczne orły, ale też piękne księżniczki, zaczarowane rośliny, wróżki….
Miłośnicy ilustracji dziecięcych, a także fani Marianny Jagody mogą do 25 marca obejrzeć wystawę jej prac, w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Nie będą zawiedzeni i jestem pewna, że później sięgną po treść baśni hinduskich pt „Sekret życia”.
16 komentarzy
Całkiem fajnie przenieść się znów do krainy baśni.
Świat baśni, gdzie prym wiodą bramin, król węży – Nagoba, bóstwo Widhata-purusza, Pandit, Radźa i Rani 🙂 Wszystko to objaśnione i zaklęte w słowach baśni hinduskich.
Pozdrawiam
wow, fajnie znów poczuć ten czar, czar baśni! 🙂
http://lamodalena.blogspot.com/
To spotkanie na pewno było fascynujące. Szkoda, że mieszkam daleko prawie na wsi i takie przyjemności dla ducha mnie omijają. Będę zaglądać na ten blog i obserwować go. Zapraszam na moje początki z blogowaniem, uczę się powoli, ale jestem dobrej myśli.Pozdrawiam.http://bajkihalina.blogspot.com
Ależ nietypowa książka. Piękna! 🙂
Zawsze możesz zajrzeć do mnie 🙂 poczytać. Zbliża się lato, a więc z większym optymizmem można wybrać się do Trójmiasta, przy okazji spotkań literackich. Naprawdę warto!
Zajrzę na bloga i życzę wytrwałości. Pozdrawiam
Jest piękna, a od treści baśni nie można się oderwać. Cudowna pełna egzotyki przygoda dla najmłodszych i całkiem dorosłych. Pozdrawiam Cię Kasiu 🙂
Polecam! Są jak rajski ptak 🙂
Doskonałe są te ilustracje (o treści się wypowiedzieć nie wypowiem, bo książki nie znam – ale czuję się zachęcona szatą graficzną), z jednej strony bardzo profesjonalna kreska, z drugiej doskonale dziecięca, umiejąc uchwycić sedno rysunku właśnie w takim dziecięcym spojrzeniu, prosta kreska, wspaniała feeria kolorów, żadnych udziwnień. Piękna sprawa.
Dokładnie tak jest – dojrzałość zawarta w dziecięcej wizji świata. I te kolory!!!
Wystawa pokazuje więcej ilustracji i są naprawdę świetne. Pozdrawiam 🙂
Zazdroszczę, to musiało być bardzo ciekawe spotkanie 🙂
Często kolorowe ilustracje kojarzą się z kiczem, jednak te nawiązujące do hinduskiej estetyki właśnie muszą być barwne. Już jakiś czas temu zwróciłam uwagę na tę książkę i żałuję, że przegapiłam spotkanie, bo warto byłoby posłuchać Anny Seniuk, nawet jeśli musielibyśmy jechać ponad godzinę w jedną stronę 🙂
Pani Anna Seniuk dobrze wcieliła się w rolę bajarki. Dzieci słuchały jej skupione i wyciszone jakby je ktoś zaczarował.
Książka jest piękna i wartościowa pod względem treści. Warto na nią zwrócić uwagę. Pozdrawiam 🙂
Sama się nie spodziewałam, że będzie tak sympatycznie 🙂
Pozdrawiam
Ja również zazdroszczę spotkania. Hinduskie baśnie są zawsze takie klimatyczne i tajemnicze, osoba, która je tworzy musi być niezwykła 😉
Baśnie zadziwiają konstrukcją i zakończeniem, czarują kolorami 🙂
Polecam 🙂